^Nahoru
  
  
  
Get Adobe Flash player

     Historie našich táborů se mapuje od roku 1984 (tuším). Alespoň od této doby máme k dispozici první kroniku. V těchto letech byly tábory pořádany pionýrskou organizací (oddíl Severka Vyškov-Podomí) pod hlavičkou tehdejší "JEDNOTY". Stěžejní osobou této doby je čestný táborník a oblíbený učitel Karel Tausig Gregor, který učil mnohé z nás, současných vedoucích. Jezdilo se každoročně do nezapomenutelného JEŽKO-CITY (Ježkovice u Vyškova).

     Po Sametové revoluci se spotřební družstvo JEDNOTA začalo rozpadat a tak jsme ke své nelibosti opustili naše milované Ježko-City a udělali tábor v Krkonoších. V roce 1995 se bohužel tábor nekonal. Přičiny dnes bohužel nevím (byl jsem ještě dítě), ale i tak se kolektiv vedoucích rozhodl udělat alespoň takový týdenní "rodinný" tábor v Hranicích na Moravě, kam mě jako letitého táborníka vzali. Pak jsme se zase rozjezdili. Tábořili jsme v Jedovnicích, Říčkách, Kaprouně, na brněnské Zouvalce (3x), v Protivanově, Nesměři a ve Vřesovicích. Za ty roky se samozřejmě podstatně proměnila také dospělácká část tábora. Některé děti (jako já) odrůstali a přes instruktorské "posty" se dopracovali až k funkci táborového vedoucího. Vyměnili se kuchaři, zdravušky, instruktoři i vedoucí. Nakonec jsme se ustálili v současné sestavě, kterou až na instruktory (kteří nám odrůstají) moc neměníme. Doufáme, že nás ještě čeká spousta dalších táborů a spousta, s tím spojeného, dětského smíchu a radosti, někdy i slz (při odjezdu z tábora). 

    Počínaje rokem 2005 došlo ke sloučení skupiny PS Severka Vyškov, která byla dosud provozovatelem tohoto tábora, se skupinou PS Ivanovice na Hané. Nově vzniklá skupina nese název Pionýrská skupina Ivanovice na Hané a náš tábor se od této doby prezentuje pod názvem TS (táborová skupina) Severka Vyškov. Provozovatelem a statutárním orgánem je PS Ivanovice. Dospěláci tábora zůstavají stejní - jen se občas operativně obsazení mění z dočasných pracovních či osobních důvodů jednotlivců.

     V roce 2008 jsme měli velký úbytek potencionálních táborníků a tak jsme v tomto roce předčasně tábor zrušili. Ukázalo se, že to byla velká chyba. Ten rok byl poměrně smutný a všem dospělákům došlo, že bez táborů nemůžeme být. V roce 2009 jsme se opět pustili do plánování a uspořádali tábor v Račicích - Pístovicích. Následovaly Dolní Nětčice a Jedovnice, kde jsme zatím "usazeni" poslední roky téměř už asi na stálo ...  

Copyright © 2014. Dětský letní tábor SEVERKA. Rights Reserved.